Legrady George + Forbes Angus
George Legrady (Canada/USA)
Urodzony w 1950 roku w Budapeszcie. Wychowywał się we francuskojęzycznym Montrealu, obecnie mieszka w Los Angeles i Santa Barbara. Magisterium w zakresie sztuk pięknych w San Francisco Art Institute. Wykładowca Mediów Interaktywnch na kierunku Sztuki Medialne i Technologia, Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara. Jest Dyrektorem Pracowni Wizualizacji Eksperymentalnej i jednym z przedstawicieli pierwszej generacji artystów lat 80., którzy zaczęli integrować przetwarzanie obrazu i interaktywne procesy komputerowe z pracami z zakresu fotografii i wizualizacji danych.

Angus Forbes (USA)
Doktorant i stypendysta IGERT na kierunku Sztuki Medialne i Technologia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Barbara. Jego zainteresowania badawcze obejmują: wizualizację informacji, projektowanie interfejsów, algorytmy samoorganizujące oraz lingwistykę komputerową. W 2006 roku stworzył interfejs dla Narodowego Cyfrowego Archiwum Geoprzestrzennego – inicjatywy łączącej wiele ośrodków uniwersyteckich i finansowanej przez Bibliotekę Kongresu. W 2002 roku założył spółkę Synaesthetic Software, Inc., która rozwija oprogramowanie służące do nauki muzyki.

wybrane instalacje:
2010 We Are Stardust, CODE LIVE, Vancouver Olympics, CA (group) / 2009 The Global Polis: Interactive Infrastructures, Center for Architecture, NY, US (group) / Retelling, Shanghai eArts Beyond, (group, represented by Pari Nadimi Gallery) / Cell Tango, Davis Gallery, Wellesley College, MA (solo) / 2008 China in Transition, Stiftung Ahlers Pro Arte, Hanover (solo) / 2007 Pockets Full of Memories, “V2_Unstable Media”, Museum of Contemporary Art, Taipei, TW (group) / 2006 Code Blue, 3rd Beijing International New Media Festival Exhibition and Conference, Beijing, CN (group) / Sensing Speaking Space, Blackbox 06 invitational, ARCO Art Fair, Madrid, ES / 2005-2014 Making Visible the Invisible, 10 year data visualization project for the Rem Koolhaas Seattle Public Library, US / 2005 Pockets Full of Memories, Cornerhouse Gallery, Manchester, UK (3 person)

Cell Tango to dynamiczna praca prezentowana na dużym ekranie kinowym w formie interaktywnej instalacji składającej się z obrazów fotograficznych zestawianych w różnych konfiguracjach . Zbiór zdjęć tworzony jest przez publiczność, która dostarcza je przez czas trwania wystawy. Publiczność proszona jest o to, aby każde zdjęcie opatrzyć tagiem w nagłówku tematu, co ma pomóc w wyszukiwaniu i organizacji przy pozyskiwaniu innych zdjęć z bazy danych Flickr do tworzenia zbitek obrazów. Ma to na celu zbadanie potencjału przypadkowych zestawień, gdzie zwykłe semantyczne etykiety mogą prowadzić do interesujących i nieoczekiwanych związków wizualnych uzyskanych przez te zestawienia. Zdjęcia pojawiają się w czterech różnych animacjach, z których każda kładzie nacisk na określony aspekt tego, jak obrazy mogą być wzajemnie organizowane.
Cell Tango to praca traktująca o procesie tworzenia archiwum opartego na publicznym udziale w zakresie wkładu danych. Każda wystawa reprezentuje zatem zbiór powstały podczas jej trwania za sprawą udziału publiczności. Na początku kolekcja jest pusta, a wraz z zakończeniem wystawy – kończy się też gromadzenie danych. Tym samym na wystawę, podczas każdej prezentacji, składają się wszystkie dostarczone na nią obrazy. /George Legrady & Angus Forbes/

Jeśli chcesz wziąć udział w Cell Tango – wyślij zdjęcia z komórki na adres: pix@ctango.net z 3 tagami w pasku tematu. Nie zapomnij dodać tagów! Dodaj kilka opisowych tagów oddzielonych spacjami, kropkami lub przecinkami w polu tematu swojej wiadomości e-mail.


Cell Tango Bin Pack / Cell Tango, 2006-2010, wizualizacja danych komputerowych, rozmiary zmienne
Fot. George Legrady

Curated by Ryszard W. Kluszczyński