Program

6. Mediations Biennale Poznań / Virtual Garden  

12-27.10.2018 Poznań

dofinansowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dyrektor artystyczny: Tomasz Wendland                                                                      Dyrektor wykonawcza: Monika Kąkolewska

Kuratorzy: Patryk Lichota, Artur Kłosiński, Aleksandra Lison, Wen-Chi Wang, Yang Ya Siang, Arkadiusz Marcinkowski, Martyna Rzepecka, Damian Komorowski, Paweł Jaskuła

 

Program Główny:

12-14.10.2018 – Virtual Garden – cyfrowa sztuka interaktywna – MTP Hala nr 1

12-27.10.2018 – wystawy :

Muzeum Archidiecezjalne –  ul. J. Lubrańskiego 1

Biblioteka – Św. Marcin 65

Stara Rzeźnia- ul Garbary 101/111

wystawy otwarte  wt. – ndz. w godzinach 13.00-17.00                                                wstęp wolny


Program Główny:

12-14.10.2018:

godz. 13.00 – Oficjalna Uroczystość Otwarcia

6. Mediations Biennale – Virtual Garden – Interaktywna Sztuka Cyfrowa/Międzynarodowe Targi Poznańskie (Hala nr 1)

12.10.2018 / godz. 18.30 – Wernisaż

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Hala nr 1) – wejście południowe brama nr 10 ul. Głogowska

https://web.facebook.com/events/460214877803019/

artystki/artyści:  MAOTIK,  Hung Yu Ha, Hung Yu-Hao, Andreas Guskos, Miłosz Margański, Dani Ploeger, , Akihiro Taniguchi, Sin Jen Wang, Teng Wen-Hsin, Tao Ya-Lun, Iskender Yedlier, Chou-ming,

Symbiosis(as)units: Bartosz Barlowski, Roman Bromboszcz, Karol Firmanty, Patryk Lichota, Rafał Zapała oraz absolwenci innowacyjnego kierunku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Media Interaktywne i Widowiska przy Instytucie Teatru i Sztuki Mediów: Marta Grytczuk, Martyna Kwaśnik, Marta Dobrzańska, Aleksandra Skowrońska, Karolina Karpowicz, Elżbieta Kowalska, Maria Szczycińska, Jakub Olachowski, Piotr Rajski, Przemysław Degórski, Anna Kamińska.

CCGG – Crystal Canvas Game Graphic – Konkurs Grafiki do Gier – Koncept Art / Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac artystów z 13 krajów świata

Lily Bernard, Marek Rakucak, Marcin Basta, Jerry Padilla, wyróżnienie Jens Kuczwara, Maja Rogacka, Petru Postolachi, Aleksandra Pieniążek, Alex Polgar, Ashot Avetisyan, Bebe Pingwin, Dawid Jurek, Janka Sobota, Jernej Myint, Karol Sollich, Magdalena Mińko, Marcin Białowąs, Martyna Pszenniak, Mate Varga

Prezentacje Pracowni Sztuki Cyfrowej w Polsce – Katowice, Poznań, Szczecin, Warszawa

Wydział Sztuk Wizualnych, Katedra Grafiki Interdyscyplinarnej, Akademia Sztuki w Szczecinie / Pracownia Wystawiennictwa i Nowych Technologii w Projektowaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie / Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych, Warszawa / Wydział Animacji – UAP – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / Pracownia Intermediów i Technik Cyfrowych – ASP – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach / Wydział Informatyki – ZUT – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Koło Naukowe Pryzmat – AS w Szczecinie: Ewa Gawdzińska, Karolina Kaleta, Piotr Kupczyński, Gabriela Lewandowska, Kamil Rudziński, Mariusz Wyrzykowski, Weronika Zieziulewicz, Jacek Grubski, Piotr Jędrzejczak, Klaudia Łukaszczyk, Anna Ramisz, Krzysztof Ćwirko, Jacek Grubski, Patrycja Szunke

Game Jam – Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa / Prezentacja najlepszych gier realizowanych na Game Jam w Polsce

Powidoki – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny / Wystawa pokonkursowa, człowiek a świat wirtualny / realizacja – Agnieszka Jankiewicz ; Młodzieżowy Dom Kultury nr 2

https://mdk2.pl/relacje-z-wystaw/839-fotorelacja-z-wernisazu-wystawy-powidoki-start-the-game.html

https://www.mdk2.pl/projekty/warsztaty-otwieralnia.html

 


12.10.2018

godz. 17.00– Virtual Garden – Wernisaż / Muzeum Archidiecezjalne, ul. J. Lubrańskiego 1 (http://muzeum.poznan.pl/)

artystki/artyści: Krystyna Piotrowska, Mateusz Pęk, Kosuke Izawa, Jakub Cikała, Aleksandra Mrozowska, Harro Schmidt, Joanna Janiak/Piotr C.Kowalski, Tzu-Ming-Huang, Dominika Sadowska,

Zhang Jian Hua, Jakub Cikała,


13.10.2018

godz. 12.00 – Virtual Garden – Wernisaż /Stara Rzeźnia , ul. Garbary 101/111

Daniel Lergon, Jakub Ciężki, Zbigniew Taszycki, Harro Schmidt

godz. 13.30 – Virtual Garden – Wernisaż – /Biblioteka , ul. Św. Marcin 56

artystki/artyści: Iwona Rozbiewska, Jan-Peter E.R. Sonntag, Belu-Simon Fainaru, Wojciech Leder, Julie Oppermann, Tomas Zitzwitz, Piotr Kotlicki, Andrzej Wasilewski, Konrad Juściński,  Maciej Osmycki, Zbigniew Romańczuk, Shunsuke Watanabe, Akihiro Taniguchi, Mihir Moshiur Rahman, Andrzej Fasiecki, Ola Lewin, P.C.B group, Sim Chang, Chang Chin Chung, Trance Zone Family, Harro Schmidt, Dariusz Głowacki, Anna Kołacka

godz. 13.30- Toguz korgool / Biblioteka, ul. Św. Marcin 65                                            Katedra Grafiki Interdyscyplinarnej – Akademia Sztuki w Szczecinie

Kuratorstwo: Arkadiusz Marcinkowski, Martyna Rzepecka

artystki/artyści: Małgorzata Kopczyńska, Tomasz Wendland, Arkadiusz Marcinkowski, Ked Olszewski, Julia Kurek, Marta Dziomdziora, Martyna Rzepecka, Dorota Tołłoczko-Femerling, Katarzyna Wąsowska, Arkadiusz Piętak, Ewelina Maksymiuk, Andrzej Wochnik, Andreas Guskos

Wystawa Torguz Korgool jest kontynuacją wystaw wykładowców Katedry Grafiki Interaktywnej, Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie, skupiającej się wokół zagadnienia gry oraz mechaniki wybranych zagadnień liczbowych, jak również interakcji między światem rzeczywistym, a tym wykreowanym – wirtualnym. Ekspozycje są trójwymiarową przestrzenią działania i jednoczesnego odbioru, gdzie motywem przewodnim stają się tradycyjne gry liczbowe.

 

godz. 18.00 – Metroscan – Performance Audiowizualny / MTP – Hala 1:

Vytautas V. Jurgutis – electronic music, performer, Vaclovas Nevcesauskas – visual artist, performer / www.youtube.com/watch?v=QYwOu6xGYds


27.10.2018

19.00 – Performatywna Noc Biennale / Biblioteka, ul. Św. Marcin 56

Janusz Bałdyga i Pracownia Sztuki Performance UAP

Izabella Gustowska – Trucizna – projekcja video

Virtual Garden – Interaktywna Sztuka Cyfrowa 

Noc koncertów multimedialnych

…………………………………………………………………………………………………………………………

Wystawy Towarzyszące:

11.10.2018 – Znaki Miasta/City Signs – wernisaż: godz. 19.00 – MONA (ul. Gwarna 7)

artyści street art w 5 miejscach Poznania odnosząca się do wolności.

Anton Snt, Alex Nowicki, Anna Sieńkowska, Witold Zakrzewski, Kossara, Bartłomiej Kiszka, Krzysztof Dziamski, Someart, Mark Maksymowicz, Anna Kłosinska, Alexes Terexov.

18-30.10.2018 / 18.00 – Error404 – Galeria R20, ul. Ratajczaka 20

Jędrzej Hofman, Sebastian Trzoska, Oleg i Kaśka, Wiktor Wolski, Dawid Puszyński, Marion Marionowicz, Max Radawski, Martyna Hościło, Krystian Daszkowski, Zachar Szorstobitow, Katarzyna Mądrzecka, Beata Szczepaniak, Szatt, Patrycja Plich, Ula Kluz Knopek, Paweł Franciszek Jaskuła /https://web.facebook.com/events/2030408893677565/

20.10.2018 – Wystawa indywidualna prof. Andrzeja Szarka – Art Life University Gallery pod patronatem Biblioteki Głównej i Centrum Informacji Naukowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

…………………………………………………………………………………………………………………………

Program Edukacyjny:

1.Wykłady i Dyskusje – 9/10/11.10.208 – godz. 19.30 – Sphinx /Św. Marcin 66/72

10.10.2018 godz. 20:30

Neftali Watkinson- artificial intelligence: owning the mind af and artist,                  Belu-Simion Fainaru- the Mediations biennale sakhnin israel. Art in a conflictual situation.                                                                                                                        Tomasz Wendland- Mediations biennale w Poznaniu 2018- virtual garden.              Harro Schmidt- Virtuale Switzerland.

z udziałem: artystów, kuratorów i krytyków sztuki z Polski i zagranicy: dr Aleksandrze Łukaszewicz-Alcaraz, dr Jakub Cikała,dr hab. Rafał Ciołek, Belu-simon Fainaru, dr hab. Andreas Guskos, Prof. dr hab. Nikos Guskos, Valentina Gioa Levy, Mirek Pawłowski, Harro Schmidt, Michael Stoeber, Ho Weiming, dr hab. Tomasz Wendland, Tetsuo Yamashige, prof. Gu Zhenqing

 

2. Zapraszamy szkoły do udziału w zorganizowanym wyjściu na warsztaty podczas 6. Mediations Biennale

Prowadzenie: AGNIESZKA JANKIEWICZ

Kontakt: 601 964 888, a.jankiewicz@mdk2.pl

Grupa wiekowa: 12-19 lat (klasy szkolne, grupy zorganizowane)

Terminarz zajęć: czwartki w godzinach 10.00 – 16.00 oraz piątki 13.00 – 17.00

Czas trwania: 2 godz. lekcyjne (2x 45min)

wstęp wolny

Warsztaty obejmują:

– ćwiczenia wizualne ułatwiające rozumienie prac artystów,
– dyskusje nad tym, co jest zaskakujące w sztuce współczesnej,
– wspólne interpretowanie.

https://mdk2.pl/projekty/warsztaty-otwieralnia.html