PROGRAM

Mediations Biennale Poznań / Virtual Garden 12-27.10.2018 Poznań

dofinansowany ze środków: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dyrektor artystyczny / art director: Tomasz Wendland

Kuratorzy: Patryk Lichota, Artur Kłosiński, Aleksandra Lison, Wen-Chi Wang, Yang Ya Siang, Arkadiusz Marcinkowski, Martyna Rzepecka, Damian Komorowski, Paweł Jaskuła

Program Główny / Main Program:

12-14.10.2018:

godz. 13.00 – Oficjalna Uroczystość Otwarcia / Official Opening within PGA program

  1. Mediations Biennale – Virtual Garden – Interaktywna Sztuka Cyfrowa

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Hala nr 1) – wejście południowe brama nr 10 ul. Głogowska

12.10.2018 / godz. 18.30 – Wernisaż / Public Opening

Międzynarodowe Targi Poznańskie (Hala nr 1) – wejście południowe brama nr 10 ul. Głogowska

artystki/artyści: Sim Chang, Chang Chin Chung, MAOTIK, Belu-Simon Fainaru, Hung Yu Ha, Hung Yu-Hao, Andreas Guskos, Miłosz Margański, Ola Lewin, P.C.B group, Dani Ploeger, Harro Schmidt, Akihiro Taniguchi, Trance Zone Family, Sin Jen Wang, Teng Wen-Hsin, Tao Ya-Lun, Iskender Yedlier, Chou-ming, Dariusz Głowacki

Symbiosis(as)units: Bartosz Barlowski, Roman Bromboszcz, Karol Firmanty, Patryk Lichota, Rafał Zapała oraz absolwenci innowacyjnego kierunku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Media Interaktywne i Widowiska przy Instytucie Teatru i Sztuki Mediów: Marta Grytczuk, Martyna Kwaśnik, Marta Dobrzańska, Aleksandra Skowrońska, Karolina Karpowicz, Elżbieta Kowalska, Maria Szczycińska, Jakub Olachowski, Piotr Rajski, Przemysław Degórski, Anna Kamińska.

CCGG – Crystal Canvas Game Graphic – Konkurs Grafiki do Gier – Koncept Art / Wystawa nagrodzonych i wyróżnionych prac artystów z 13 krajów świata

Lily Bernard, Marek Rakucak, Marcin Basta, Jerry Padilla, wyróżnienie Jens Kuczwara, Maja Rogacka, Petru Postolachi, Aleksandra Pieniążek, Alex Polgar, Ashot Avetisyan, Bebe Pingwin, Dawid Jurek, Janka Sobota, Jernej Myint, Karol Sollich, Magdalena Mińko, Marcin Białowąs, Martyna Pszenniak, Mate Varga

Prezentacje Pracowni Sztuki Cyfrowej w Polsce – Katowice, Poznań, Szczecin, Warszawa Digital studios from Art Academies in Poland

Wydział Sztuk Wizualnych, Katedra Grafiki Interdyscyplinarnej, Akademia Sztuki w Szczecinie / Pracownia Wystawiennictwa i Nowych Technologii w Projektowaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie / Polsko Japońska Akademia Technik Komputerowych, Warszawa / Wydział Animacji – UAP – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu / Pracownia Intermediów i Technik Cyfrowych – ASP – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach / Wydział Informatyki – ZUT – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny

Koło Naukowe Pryzmat – AS w Szczecinie / Students Sciene Assossiation / Art Academy Szczecin:

Ewa Gawdzińska, Karolina Kaleta, Piotr Kupczyński, Gabriela Lewandowska, Kamil Rudziński, Mariusz Wyrzykowski, Weronika Zieziulewicz, Jacek Grubski, Piotr Jędrzejczak, Klaudia Łukaszczyk, Anna Ramisz, Krzysztof Ćwirko, Jacek Grubski, Patrycja Szunke

Game Jam – Kraków, Poznań, Szczecin, Warszawa / Prezentacja najlepszych gier realizowanych na Game Jam w Polsce / The best gamers teams from Game Jam in Poland

Powidoki – Ogólnopolski Konkurs Plastyczny / Wystawa pokonkursowa, człowiek a świat wirtualny realizacja – Dom Kultury nr. 2 w Poznaniu, Agnieszka Jankowska

PROGRAM Wystawy:

12.10.2018:

godz. 17.00 – Virtual Garden – Wernisaż – Muzeum Archidiecezjalne – ul. J. Lubrańskiego 1 (http://muzeum.poznan.pl/)

artystki/artyści: Krystyna Piotrowska, Mateusz Pęk, Kosuke Izawa, Jakub Cikała, Aleksandra Mrozowska, Harro Schmidt, Joanna Janiak/Piotr C.Kowalski, Tzu-Ming-Huang, Dominika Sadowska, Zhang Jian Hua, Jakub Cikała,

…………………………………………………………………………………………………………………………

13.10.2018

godz. 12.00 – Virtual Garden – Wernisaż – Stara Rzeźnia / Old Slaughter Hause – ul Garbary 101/111

Daniel Lergon, Jakub Ciężki, Zbigniew Taszycki, Konrad Juściński, Iwona Rozbiewska

godz. 13.30 – Virtual Garden – Wernisaż – Biblioteka – Św. Marcin 56

Jan-Peter E.R. Sonntag, Orlando Huang, Wojciech Leder, Julie Oppermann, Tomas Zitzwitz, Piotr Kotlicki, Andrzej Wasilewski, Maciej Osmycki, Zbigniew Romańczuk, Shunsuke Watanabe, Akihiro Taniguchi, Mihir Moshiur Rahman, Andrzej Fasiecki, Tao Ya-Lun, Akihiro Taniguchi, Michał Rybiński

Toguz korgool – Biblioteka, Św. Marcin 56 / Katedra Grafiki Interdyscyplinarnej – Akademia Sztuki w Szczecinie

Małgorzata Kopczyńska, Tomasz Wendland, Arkadiusz Marcinkowski, Ked Olszewski, Julia Kurek, Marta Dziomdziora, Martyna Rzepecka, Dorota Tołłoczko-Femerling, Katarzyna Wąsowska, Arkadiusz Piętak, Ewelina Maksymiuk, Andrzej Wochnik, Andreas Guskos

13.10.2018

godz.18.00 – Metroscan – Performance Audiowizualny / MTP – Hala 1:

Vytautas V. Jurgutis – electronic music, performer, Vaclovas Nevcesauskas – visual artist, performer / www.youtube.com/watch?v=QYwOu6xGYds

…………………………………………………………………………………………………………………………

27.10.2018

19.00 – Performatywna Noc Biennale/ Performative Biennale Night – Biblioteka – Św. Marcin 56

Janusz Bałdyga i Pracownia Sztuki Performance UAP, Izabella Gustowska – Trucizna – projekcja video

Virtual Garden – Interaktywna Sztuka Cyfrowa, Noc koncertów multimedialnych

…………………………………………………………………………………………………………………………

Wystawy Towarzyszące / Assosiated Exhibitions:

11.10.2018 – Znaki Miasta/City Signs – wernisaż: godz. 19.00 – MONA (ul. Gwarna 7)

artyści street art w 5 miejscach Poznania odnosząca się do wolności.

Anton Snt, Alex Nowicki, Anna Sieńkowska, Witold Zakrzewski, Kossara, Bartłomiej Kiszka, Krzysztof Dziamski, Someart, Mark Maksymowicz.

18-30.10.2018 / 18.00 – Error404 – Galeria R20, ul. Ratajczaka 20

Jędrzej Hofman, Sebastian Trzoska, Oleg i Kaśka, Wiktor Wolski, Dawid Puszyński, Marion Marionowicz, Max Radawski, Martyna Hościło, Krystian Daszkowski, Zachar Szorstobitow, Katarzyna Mądrzecka, Beata Szczepaniak, Szatt, Patrycja Plich, Ula Kluz Knopek, Paweł Franciszek Jaskuła / https://web.facebook.com/events/2030408893677565/

20.10.2018 – Wystawa indywidualna prof. Andrzeja Szarka – Art Life University Gallery pod patronatem Biblioteki Głównej i Centrum Informacji Naukowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

…………………………………………………………………………………………………………………………

Program Edukacyjny / Eduacational Program:

Wykłady i Dyskusje – 9/10/11.10.208 – godz. 19.30 – Sfinx / róg – Św. Marcin/Gwarna

z udziałem: artystów, kuratorów i krytyków sztuki z Polski i zagranicy / presentations, discussions with:

dr Aleksandra Łukaszewicz-Alcaraz, dr Jakub Cikała, dr hab. Rafał Ciołek, Belu-simon Fainaru, dr hab. Andreas Guskos, Prof. dr hab. Nikos Guskos, Valentina Gioa Levy, Mirek Pawłowski, Harro Schmidt, Michael Stoeber, Ho Weiming, dr hab. Tomasz Wendland, Tetsuo Yamashige, prof. Gu Zhenqing